Lajm tronditës për Michael Schumacher!

Lajm tronditës për Michael Schumacher!

Michael Schumacher është “ende duke luftuar” për t’u shëruar nga plagët që mori në një aksident fatkeq katër vite më parë, zbuloi një ish-drejtor i Ferrarit.

Schumacher, 48 vjeç, u rrëzua dhe goditi kokën ndërsa po bënte ski në Alpet franceze në vitin 2013, ku mori lëndime katastrofike në tru.

Katër vite më pas, ish-drejtuesi i Ferrarit, Jean Todt, i cili arriti Schumacher-in gjatë karrierës së tij të shkëlqyer, ka deklaruar se është tronditur thellë nga aksidenti tragjik.

Todt, tani president i Federatës Botërore të Automobilave (FIA), nderoi mikun e tij të ngushtë Schumacher në një fjalim emocional, që mbajti në ceremoninë e FIA-s ??në Paris të hënën.

Todt tha se Schumacher po lufton për të kapërcyer lëndimet tragjike që e lanë të paaftë për të ecur.

Sabine Kehm, menaxherja e Schumacher, e mori çmimin në emër të tij, pasi gruaja e ish-pilotit Corrina dhe djali Mick nuk mund të merrnin pjesë.

Schumacher po merr kujdes mjekësor në shtëpinë e tij pranë Liqenit të Gjenevës në Zvicër, ku vazhdon të shërohet që nga aksidenti i tmerrshëm i dhjetorit 2013. /SN/.

You may also like

Bajrami është ndjerë i shokuar me deklaratën se në BIK janë shfryëzuar nxënëset seksualisht

Analisti Mustafa Bajrami është shprehur i shokuar teksa