Lazion luan kundër Marseilles, tre shqiptarë në formacionin startues

Lazion luan kundër Marseilles, tre shqiptarë në formacionin startues

Lazio para shikuesve të vet do të luaj sonte ndaj ekipin francez Marseilles në kuadër të Europa League.

Lazio, e pozicionuar në vendin e dytë në grupin H, synon sonte me çdo kusht fitoren.

Dhe në këtë ndeshje, Inzaghi ua ka besuar vendin e titullarit TRE futbollistëve shqiptar, transmeton indeksonline.

Bëhet fjalë për portierin, Thomas Strakosha, mesfushorin, Valon Berisha dhe mbrojtësin, Riza Durmishi.

Ky i fundit ka pasur minutash më të ulët që prej kalimit në Lazio nga Salzburg, ndërsa Strakosha është i pazëvendësueshëm.

Formacioni i Lazios: Strakosha; Wallace, Luiz Felipe, Acerbi; Marusic, Cataldi, Parolo, Berisha, Durmisi; Correa, Immobile.