December 11, 2018
Magazinë

Magazinë

Magazinë

Genc Leka rrëmben zemrat e të gjithëve me baladën ‘Shko’ (Video)

Vjeshta njihet si sezona e këngëve të zhanrit baladë, e një gjë e të tillë nuk i ka ikur as këngëtarit nga Gjilani, Genc Leka, shkruan Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Genc Leka rrëmben zemrat e të gjithëve me baladën ‘Shko’ (Video)
Magazinë

Këngëtarët nga Mitrovica sjellin këngën që t’i mbush syt me lotë (Video)

Këngëtarët nga Mitrovica, Gili, Linda Teuta, Enisi dhe Vullneti, kane bërë një këngë për vendlindjen e tyre Mitrovicën. Kënga është emocionale dhe t’i mbush syt me lotë derisa ...
Read more Comments Off on Këngëtarët nga Mitrovica sjellin këngën që t’i mbush syt me lotë (Video)
Lajme Magazinë

Ky fëmijë nga Kosova habit zvicrranët, bënë simbolin e shqiponjës institktivisht ( Video)

Simboli i Shqiponjës bëri bujë të madhe sidomos në ndeshjen Zvicërr-Serbi ku djemtë e Kosovës që luajn për Kombëtaren e Zvicrrës, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri bënë simbolin ...
Read more Comments Off on Ky fëmijë nga Kosova habit zvicrranët, bënë simbolin e shqiponjës institktivisht ( Video)
Magazinë

Këngëtarja shqiptare Saranda Krasniqi theu rekord klikimesh me këngë kushtuar vajzave

Edhe pse kohërat kanë ndryshuar, martesa e vajzave si proces i largimit nga shtëpia ku kan lindur vazhdon të jetë një çështje e ndjeshme për prinderit,shkruan Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Këngëtarja shqiptare Saranda Krasniqi theu rekord klikimesh me këngë kushtuar vajzave
Magazinë

Saranda Krasniqi vulos themelet e vuajtjeve të banorëve të Krushës me këngën ‘Fol moj tokë’

Edhe pas 20 vitesh nga përfundimi i luftës së Kosovës, kohë pas kohë nuk hezitohet që në mënyra të ndryshme artistike të tregohen dhe përkujtohen vuajtjet e qytetarëve ...
Read more Comments Off on Saranda Krasniqi vulos themelet e vuajtjeve të banorëve të Krushës me këngën ‘Fol moj tokë’
Magazinë

Mami apo në emër? Nëse keni dilema si duhet t’i thërrisni vjehrrën, kjo është zgjidhja

Mënyra si ju i thërrisni vjehrrin dhe vjehrrën ndikon direkt tek marrëdhënia juaj në të ardhmen. Çdo familje është unike, por disa gjëra janë njësoj për çdo marrëdhënie. ...
Read more Comments Off on Mami apo në emër? Nëse keni dilema si duhet t’i thërrisni vjehrrën, kjo është zgjidhja
Magazinë

Almeda Abazi ka një lajm surprizë, ja për çfarë bëhet fjalë

Bukuroshja Almeda Abazi, së shpejti do të bëhet nënë. Mediat turke kanë bërë të ditur se moderatorja shqiptare, është në pritje të ëmbël. Mësohet se lajmi i shtatzënisë ...
Read more Comments Off on Almeda Abazi ka një lajm surprizë, ja për çfarë bëhet fjalë
Magazinë

Tirana mirëpriti ‘The Miss Globe 2018’

Një organizim i madh për bukurinë është organizuar në ambientet e Amfiteatrit në kryeqytetin Tiranë. Rreth 50 vajza nga mbarë bota, garuan në kryeqytetin e bukur të Shqipërisë ...
Read more Comments Off on Tirana mirëpriti ‘The Miss Globe 2018’
Magazinë

Këta janë liderët më seksi në botë, në top 10 është edhe një shqiptar

Këtë vit në listë bën pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Vendin e parë edhe sivjet, ashtu si dhe vitin e kaluar, e mban kryeministri i Kanadasë, ...
Read more Comments Off on Këta janë liderët më seksi në botë, në top 10 është edhe një shqiptar
Magazinë

Një modele me shami që po i mahnit të gjithë me bukurinë e saj (Foto+video)

Ishte nëntori i vitit 2016 kur Denise Wallace, bashkëproducente e Miss Minesota-s në SHBA, mori një telefonatë nga 19 vjeçarja Halima Aden, e cila e pyeti nëse mund ...
Read more Comments Off on Një modele me shami që po i mahnit të gjithë me bukurinë e saj (Foto+video)