Ministri turk i Mbrojtjes, Canikili takon homologun e tij amerikan

Ministri turk i Mbrojtjes, Canikili takon homologun e tij amerikan

Ministri turk i Mbrojtjes, Nurettin Canikli, në Bruksel ka takuar homologun e tij amerikan, James Mattis.

Takimi i mbajtur në selinë e NATO-s ka zgjatur 50 minuta.

Detaje më të hollësishme mbi takimin nuk u njoftuan, raporton aa.

Canikli dhe Mattis mbërritën në Bruksel për të marrë pjesë në takimet e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s.

Më herët, Canikli u takua edhe me homologun e tij francez, Florence Parly. /KosovaPost/.

You may also like

Xhamia Xhihangir në Beyoglu të Stambollit (VIDEO)

Xhamia Xhihangir ndodhet në lagjen Purtelas të bashkisë