Modeli i radhës nga Mercedes, edhe më luksoz (Foto)

Modeli i radhës nga Mercedes, edhe më luksoz (Foto)

Nëse Mercedes Benz S-Class nuk ju duket edhe aq luksoz, kjo kompani ofron modelin edhe më luksoz të quajtur Maybach.

Ky model do të debutojë në mars në panairin e veturave në Gjenevë dhe do të dalë në shitje në fund të verës 2018.

Maybach S-Class i rifreskuar dallon nga modeli standard nga grilat e reja të mëdha nga para e ndarja vertikale me ngjyrë.

Ndryshimi më i madh nga modeli standard është se Maybach është 5.4 metra i gjatë, që është rreth 40 centimetra më shumë.

Blerësit mund ta zgjedhin Maybach S-Class e tyre me motorin 4.0 litërsh V8 që prodhon 463 kuaj fuqi i cili bën që kjo makinë ta arrijë shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë për 4.8 sekonda, ose me atë 6.0 litërsh V12 me 621 kuaj fuqi.

You may also like

Xhamia Xhihangir në Beyoglu të Stambollit (VIDEO)

Xhamia Xhihangir ndodhet në lagjen Purtelas të bashkisë