Luka Modriq ka kritikuar anglezët pas fitores ndaj tyre në gjysmëfinalen e “Kampionatit Botëror 2018”.

Mesfushori i Kroacisë ka thënë se gazetarët anglezë por edhe tifozët e tyre nuk shfaqën respektin e duhur ndaj Kroacisë.

“Gazetarët anglezë, analistët dhe televizionet e nënçmuan Kroacinë dhe ishte një gabim i madh”, deklaroi Modriq pas ndeshjes.

“Të gjitha këto fjalë që dëgjojmë, ne i lexuam dhe i kemi thënë vetes në rregull, do ta shohim kush do të jetë i lodhur”, u shpreh ai.

Related Posts

You may also like

Ekskluzive: Takohen Mustafa e Kurti, afër marrëveshja LDK-VV

Lideri i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i