Ndahet papritur nga jeta një ndër themeluesit e Partisë Demokratike

Ndahet papritur nga jeta një ndër themeluesit e Partisë Demokratike

Një ndër themeluesit e Partisë Demokratike dhe student i Dhjetorit 1990 është ndarë nga jeta.Altin Qoshe u nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë.Në lidhje me këtë humbje reagon edhe Partia Demokratike, suke shprehur ngushëllime për familjen dhe miqtë.

Reagimi i PD-së

Partia Demokratike shpreh ngushellime te sinqerta per ndarjen nga jeta te Altin Qoshes, studentit te dhjetorit, qe u shqua mes nesh per kurajon dhe urtesine ne kohe te veshtira.27 vite me pare, Altin Qoshja, se bashku me 342 studente e pedagoge, firmosen mbremjen e 11 dhjetorit 1990 krijimin e Partise Demokratike.

Gjate levizjes studentore, ai u rendit nder te rinjte e pare te cilet kundershtuan regjimin diktatorial dhe deri ne ndarjen e parakohshme nga jeta, ishte nje nga demokratet me te perkushtuar.Me dhimbje te thelle, ngushellojme familjen dhe miqte e Altinit!

I paharruar qofte mes nesh!