Në prani të Mogherinit shkëmbejnë disa fjalë Vuçiq dhe Thaçi

Në prani të Mogherinit shkëmbejnë disa fjalë Vuçiq dhe Thaçi

Të dytë janë të pranishëm në samitin e BE-së në Sofje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sonte në Sofje, në prezencën e përfaqësueses së lartë të BE-së për politikë dhe siguri Federica Mogherini, ka shkëmbyer disa fjalë me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

Vuçiq i tha shefes së diplomacisë evropiane se Serbia është gjithmonë e gatshme të vazhdojnë dialogun nëse ky dialog nënkupton gatishmërinë edhe të palës tjetër për kompromis, transmeton Tanjug.

You may also like

Kusari Lila pas letrës së Blakajt: Problemi nuk është në veri, por në Prishtinë

Deputetja Mimoza Kusari Lila, njëherësh kryetare e Alternativës,