December 11, 2018
OP / ED

OP / ED

OP / ED

Islamo-fobia një absurditet

Shkruan: Imam Arber Berisha Sot ka njerëz që kan frikë edhe prej hijes së vet,por të kesh frikë nga islami,nga paqja dhe nënshtrimi ndaj Krijuesit si krijes e ...
Read more Comments Off on Islamo-fobia një absurditet
OP / ED

A filloi Pranvera Evropiane? Kambanat e Rendit të Ri Botëror

Shkruan: Berk KYÇYK Një dorë e hekurt me nxitim aktivizoi përnjëherë protestat masive anembanë Evropës, mjegulla e sherrit kaploi Francën më pas u përhap në Belgjike, tani në ...
Read more Comments Off on A filloi Pranvera Evropiane? Kambanat e Rendit të Ri Botëror
OP / ED

Ja pse na vrau “shpresën” e liberalizimit, komesari Hahn!

Shkruan: Fadil Maloku Ose, s’ka liberalizim, por, do ketë; tensionim, destabilizim, riintervenim, ristrukturim,…të Ballkanit Perëndimor Pikat e ugurzeza sorosiane, për Ballkanin Perëndimor, që presin të implementohen përmes (“kalit ...
Read more Comments Off on Ja pse na vrau “shpresën” e liberalizimit, komesari Hahn!
OP / ED

Islami dhe Matematika!!!

Shkruan: : Imam.Mr.Arbër Berisha Matematika është çështje e mendjes, por ”matematicieni i mirë deri diku duhet të jetë edhe poet” Kështu thoshte matematikanti gjerman Karl Weierstrass.Matematika ndryshe shkenca ...
Read more Comments Off on Islami dhe Matematika!!!
Kryesore OP / ED

Shekulli i interesit dhe trushpërlarjes !

Shkruan: Fadil Maloku Jemi duke jetuar në një kohë (kaosi apo shthurjeje, herë të zhurmshme e herë të qetë!) kur SOLIDARITETI midis; njerëzve, komuniteteve, shteteve, e vendeve, gjithënjë ...
Read more Comments Off on Shekulli i interesit dhe trushpërlarjes !
Lajme OP / ED

Patriotizmi i rremë i politikës shqiptare (Nga Marin Mema)

Sa herë 28 nëntori është në prag të portës, politika shqiptare vrapon të tregojë patriotizmin e saj, të organizojë pritje, përurime, aktivitete të mbushura me ngjyra e fjalime ...
Read more Comments Off on Patriotizmi i rremë i politikës shqiptare (Nga Marin Mema)
OP / ED

Viti mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit – Skënderbeut

Shkruan Gazmend Freitag Në vitin 2014 vizitova armët e Skënderbeut në muzeun historik në Vjenë. Kur e pashë helmetën dhe shpatën e Skënderbeut më përshkroi një rrenjqethje e ...
Read more Comments Off on Viti mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit – Skënderbeut
Kryesore Lajme OP / ED

Editorial – Do t’i mungosh shumë gjermanëve dhe Evropës, neve gjithsesi, Angela Merkel!

Me pensionimin e kancelares Merkel, Gjermania dhe Evropa po hyjnë në një periudhë të re pasigurie. Kjo është fjalia kyçe e ish-ministrit të jashtëm gjerman, Joschka Fisher, të ...
Read more Comments Off on Editorial – Do t’i mungosh shumë gjermanëve dhe Evropës, neve gjithsesi, Angela Merkel!
OP / ED

Pse edhe sot Adem Jashari njihet edhe ne bote si komandanti Legjendare?

Shkruan: Imam Osman Musliu Çdo popull i ka komandantët e vet të cilët u dalluan në luftë e të tillët i rrespekton, i don dhe nuk i harron. ...
Read more Comments Off on Pse edhe sot Adem Jashari njihet edhe ne bote si komandanti Legjendare?
Kryesore OP / ED

URIME 28 NËNTORI!

Shkruan: Xhevahire Abazi Ishin fjalë në heshtje, uronin, por me frigë se po ndëgjonte kush edhe heshtjen e tyre. Flitej për 28 Nëntorin, këndohej, shkruhej e thureshin vargje. ...
Read more Comments Off on URIME 28 NËNTORI!