Orari i ndeshjeve të Botërorit “Rusi 2018”

Orari i ndeshjeve të Botërorit “Rusi 2018”

Me ndeshjen mes nikoqires, Rusisë dhe Arabisë Saudite, të enjten në mbrëmje fillon Kampionati Botëror në futboll, në të cilin për titullin e kombëtares më të mirë në botë do të garojnë 32 ekipe.

Ndeshja e parë do të luhet në stadiumin “Luzhniki” në Moskë, ndërsa drejtësinë në fushë do ta ndajnë ekipi argjentinas i referëve, i kryesuar nga Nestor Pitana, i cili ka referuar edhe në kampionatin e kaluar në Brazil.

Gjatë Kampionatit Botëror do të zhvillohen gjithsej 64 ndeshje, ndërsa finalja është caktuar për datën 15 korrik, gjithashtu në Moskë.

Në fazën e parë të kampionatit në tetë grupe deri më 28 qershor do të luhen gjithsej 48 ndeshje ndërsa nga dy kombëtare më të mirat nga grupet do të kualifikohen në të tetën e finales.

Faza e dytë e kampionatit fillon më 30 qershor, nga ku fituesit avancojnë hap pas hapi drejt finales. Ndeshjet e fazës së ardhshme do të luhen në bazë të skemës së përcaktuar më parë.

Ndeshja për vendin e tretë, në orar është një ditë para finales, më saktësisht më 14 korrik dhe do të luhet në Shën Petërburg.

Vendi dhe koha e të gjitha ndeshjeve të fazës së grupeve të Rusi 2018:

Grupi A
Ndeshja Nr Data Ora Qyteti
1 14 Qershor 17.00 Moskë Rusi Arabi Saudite
2 15 Qershor 14.00 Ekaterinburg Egjipt Uruguaj
17 19 Qershor 20.00 Shën Petërburg Rusi Egjipt
18 20 Qershor 17.00 Rostov Uruguaj Arabi Saudite
33 25 Qershor 16.00 Samara Uruguaj Rusi
34 25 Qershor 16.00 Volgograd Arabi Saudite Egjipt
Grupi B
4 15 Qershor 17.00 Shën Petërburg Marok Iran
3 15 Qershor 20.00 Soçi Portugali Spanjë
19 20 Qershor 14.00 Moskë Portugali Marok
20 20 Qershor 20.00 Kazan Iran Spanjë
36 25 Qershor 20.00 Kaliningrad Spanjë Marok
35 25 Qershor 20.00 Saransk Iran Portugali
Grupi C
5 16 Qershor 12.00 Kazan Francë Australi
6 16 Qershor 18.00 Saransk Peru Danimarkë
22 21 Qershor 14.00 Samara Danimarkë Australi
21 21 Qershor 17.00 Ekaterinburg Francë Peru
38 26 Qershor 16.00 Soçi Australi Peru
37 26 Qershor 16.00 Moskë Danimarkë Francë
Grupi D
7 16 Qershor 15.00 Moskva Argjentinë Islandë
8 16 Qershor 21.00 Kaliningrad Kroaci Nigeri
23 21 Qershor 20.00 Nizhny Novgorod Argjentinë Kroaci
24 22 Qershor 17.00 Volgograd Nigeri Islandë
39 26 Qershor 20.00 Shën Petërburg Nigeri Argjentinë
40 26 Qershor 20.00 Rostov Islandë Kroaci
Grupi E
10 17 Qershor 14.00 Samara Kostarikë Serbi
9 17 Qershor 20.00 Rostov Brazil Zvicër
25 22 Qershor 14.00 Shën Petërburg Brazil Kostarikë
26 22 Qershor 20.00 Kaliningrad Serbi Zvicër
41 27 Qershor 20.00 Moskë Serbi Brazil
42 27 Qershor 20.00 Nizhny Novgorod Zvicër Kostarikë
Grupi F
11 17 Qershor 17.00 Moskva Gjermani Meksikë
12 18 Qershor 14.00 Nizhny Novgorod Suedi Kore e Jugut
28 23 Qershor 17.00 Rostov Kore e Jugut Meksikë
27 23 Qershor 20.00 Soçi Gjermani Suedi
43 27 Qershor 16.00 Kazan Kore e Jugut Gjermani
44 27 Qershor 16.00 Ekaterinburg Meksikë Suedi
Grupi G
13 18 Qershor 17.00 Soçi Belgjikë Panama
14 18 Qershor 20.00 Volgograd Tunizi Angli
29 23 Qershor 14.00 Moskë Belgjikë Tunizi
30 24 Qershor 14.00 Nizhny Novgorod Angli Panama
46 28 Qershor 20.00 Saransk Panama Tunizi
45 28 Qershor 20.00 Kaliningrad Angli Belgjikë
Grupi H
16 19 Qershor 14.00 Saransk Kolumbi Japoni
15 19 Qershor 17.00 Moskova Poloni Senegal
32 24 Qershor 17.00 Ekaterinburg Japoni Senegal
31 24 Qershor 20.00 Kazan Poloni Kolumbi
47 28 Qershor 16.00 Volgograd Japoni Poloni
48 28 Qershor 16.00 Samara Senegal Kolumbi

Orari i ndeshjeve të së tetës së finales:

49 30 Qershor 20.00 Soçi Grupi A 1 Grupi B 2
50 30 Qershor 16.00 Kazan Grupi C 1 Grupi D 2
51 1 Korrik 16.00 Moskë Grupi B 1 Grupi A 2
52 1 Korrik 20.00 Nizhny Novgorod Grupi D 1 Grupi C 2
53 2 Korrik 16.00 Samara Grupi E 1 Grupi F 2
54 2 Korrik 20.00 Rostov Grupi G 1 Grupi H 2
55 3 Korrik 16.00 Shën Petërburg Grupi F 1 Grupi E 2
56 3 Korrik 20.00 Moskë Grupi H 1 Grupi G 2

Ndeshjet e çerekfinales:

57 6. Korrik 16.00 Nizhny Novgorod Fituesi i ndeshjes 49 Fituesi i ndeshjes 50
58 6. Korrik 20.00 Kazan Fituesi i ndeshjes 53 Fituesi i ndeshjes 54
59 7. Korrik 20.00 Soçi Fituesi i ndeshjes 51 Fituesi i ndeshjes 52
60 7. Korrik 16.00 Samara Fituesi i ndeshjes 55 Fituesi i ndeshjes 56

Ndeshjet e gjysmëfinales:

61 10 Korrik 20.00 Shën Petërburg Fituesi i ndeshjes 57 Fituesi i ndeshjes 58
62 11 Korrik 20.00 Moskë Fituesi i ndeshjes 59 Fituesi i ndeshjes 60

Ndeshjet për vendin e tretë dhe finalja:

63 14 Korrik 16.00 Shën Petërburg Humbësi nga ndeshja 61 Humbësi nga ndeshja 62
64 15 Korrik 17.00 Moskë Fituesi nga ndeshja 61 Fituesi nga ndeshja 62

You may also like

Sipas të dhënave të fundit mësohet se sa shqiptarë jetojnë në Gjermani

Të dhënat e përpunuara të “Scan” të mundësuara