Pacolli zbulon bisedën me Daçiqin në shtëpinë e ministrit britanik

Pacolli zbulon bisedën me Daçiqin në shtëpinë e ministrit britanik

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, për takimin me Ivica Daçiqin, në shtëpinë e ministrit britanik për Evropë, ku kanë qenë edhe Ministrat tjerë të Ballkanit dhe vendeve 8 vendeve të BE’së.

Ai ka theksuar se me Daçiqin ka folur për çështjen e njohjeve ndërsa ka bërë me dije se ministrit serb nuk i ka thënë që të mos bëjë fushatë.

“Nëse do t’i thoja që të mos bëjë fushatë atëherë vetëm do ta rrisja atë, i thashë që nëse keni resurse dhe kohë për të humbur vazhdoni” ka thënë Pacolli.

Ai më pas e ka vënë në pikëpyetje atë që është duke bërë Serbia duke thënë se të gjitha letrat me të cilat po “anulohen” njohjet janë të shkruara me një gjuhë të të njëjtë.T7