Policia jep detaje për zjarrin e sotëm në Obiliq, nuk ka persona të lënduar

Policia jep detaje për zjarrin e sotëm në Obiliq, nuk ka persona të lënduar

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth rastit të shpërthimit të një zjarri në një supermarket në fshatin Plemetin të Obiliqit.

Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për Periskopin se ky rast ka kaluar pa pasoja në njerëz dhe se zjarri madh është lokalizuar nga zjarrëfikësit dhe policia.

Ende nuk dihen rrethanat që e shkaktuan këtë incident, por që hetuseit policorë po merren me rastin.

“Reth ores 05:00 e kemi pranuar informaten per nje incident zjarri ne Plemetin te Obiliqit, saktesisht ne nje dyqan. menjeher ne vendin e ngjarjes kane dale njesitet e policise dhe zjarrefikesit , shkruan periskopi. Zjarri eshte lokalizuar nuk ka persona te lenduar. Hetuesit policor jane duke punuar per te sqaruar rrethanat se si ka ardhe deri te ky incident”, tha Flora Ahmeti.

You may also like

Harrojini motrat Vjollca, mbesa e tyre ju lë ‘pa mend’

Moderatoret e njohura, Luana dhe Marina Vjollca janë