Prishtina mposht Besën pa problem

Prishtina mposht Besën pa problem

Prishtina mposhti pa problem Besën me rezultat 4:0 në Superligën e Kosovës në futboll.
Prishtina ka mposhtur Besën me rezultat të thellë 4:0 në Superligën e Kosovës në futboll.

Skuadra e trajnerit Mirel Josa fitoi lehtësisht me golat nga Gauthier Makenda, Ahmed Januzi dhe Ergyn Ahmeti në pjesën e parë.

Kurse, Ahmeti realizoi edhe në pjesën e dytë për rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

Në takimin tjetër, dueli mes Vllaznisë dhe Gjilanit përfundoi pa gola, 0:0.

Rezultatet:

Prishtina – Besa 4:0

Vllaznia – Gjilani 0:0

You may also like

Aksident mes pesë veturave në Fushë-Kosovë

Një aksident zinxhiror ka ndodhur në rrugën Fushë-Kosovë