December 12, 2018
Rajon

Rajon

Kryesore Lajme Rajon

‘Serbia në flakë, rritet numri i protestuesve’

Një ndërtesë është përfshirë nga zjarri mbrëmë në Serbi. Janë pikërisht zyrat e ndërtimit të Misionit të Serbisë për në OKB, të cilat u përfshinë nga zjarri. Sipas ...
Read more Comments Off on ‘Serbia në flakë, rritet numri i protestuesve’
Lajme Rajon

Shi e rrufe në bregdetin shqiptar

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i vranët në pjesën veriore dhe me kthjellime e vranësira në pjesën tjetër të vendit. Gradualisht mot i vranët në ...
Read more Comments Off on Shi e rrufe në bregdetin shqiptar
Lajme Rajon

Para Ministrisë së Arsimit 6 orë protestë, Studentët nuk tërhiqen

Ka përfunduar pas puthuajse 6 orësh protesta e studentëve për ditën e sotme. Ata i kanë dhënë përgjigje negative kërkesës së kryemistrit Edi Rama dhe ministres së Arsimit, ...
Read more Comments Off on Para Ministrisë së Arsimit 6 orë protestë, Studentët nuk tërhiqen
Kryesore Lajme Rajon

Grupi i ‘Kumanovës’, hynë në grevë

Në emër të Grupit Kumanova, nga ta të dënuar me burg të përjetshëm dhe burg për shumë vjet, është publikuar një letër ku kërkohet që çështja e tyre ...
Read more Comments Off on Grupi i ‘Kumanovës’, hynë në grevë
Kryesore Lajme Rajon

Daçiq paralajmëron çnjohje të tjera të pavarsisë së Kosovës

Ivica Daçiq ka paralajmëruar se së shpejti numri i shteteve që e njohin Kosovën do të zbres nën 100. Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq ...
Read more Comments Off on Daçiq paralajmëron çnjohje të tjera të pavarsisë së Kosovës
Kryesore Lajme Rajon Sociale

Serbët donë ta marrin edhe Lahutën shqiptare, hajna dhe rrenacakë të vërtetë; reagon Shqipëria!

Dje është shkaktuar një zemërim online i shqiptarëve. Në fakt, Serbia ka shkruar se lahuta është njohur nga UNESCO si trashëgimi kulturore e Serbisë. Nuk ka vonuar shumë ...
Read more Comments Off on Serbët donë ta marrin edhe Lahutën shqiptare, hajna dhe rrenacakë të vërtetë; reagon Shqipëria!
Kryesore Lajme Rajon

Basha në mbështetje të protestuesve, mos u dorëzoni, beteja do fitohet!

Situata në Shqipëri nuk është krejt e qetë. Edhe sot kanë vazhduar protestat e banorëve të zonës së Astritit. Është kjo dita e 32 të tyre, raporton Kosova ...
Read more Comments Off on Basha në mbështetje të protestuesve, mos u dorëzoni, beteja do fitohet!
Kryesore Lajme Rajon

Ministri serb i mbrojtjes i ‘ankohet’ BE-së për Ushtrinë e Kosovës

Ministri serb i mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka thënë se formimi i Ushtrisë së Kosovës është e papranueshme për Serbinë dhe se duhet respektuar Rezoluta 1244. Këto komente ai ...
Read more Comments Off on Ministri serb i mbrojtjes i ‘ankohet’ BE-së për Ushtrinë e Kosovës
Kryesore Lajme Rajon

Është arrestuar komandanti i ushtrisë së Bosnjes e Hercegovinës, Gjeneral Ramiz Drekoviç!

Ish-komandanti i Korpusit të Katërt të ushtrisë së Bonjës, Ramiz Drekoviç është arrestuar sot në Sarajevë nën akuzën për krime lufte, raporton Al-Jazeera Ballkan, shkruan Kosova Post. General ...
Read more Comments Off on Është arrestuar komandanti i ushtrisë së Bosnjes e Hercegovinës, Gjeneral Ramiz Drekoviç!
Kryesore Lajme Rajon

Bërnabiq tregon sa milionë në muaj humbë Serbia nga taksa 100 për qind

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se homologu i saj shqiptar, Edi Rama, ka dhënë deklarata të pavërteta për Serbinë. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sot ka ...
Read more Comments Off on Bërnabiq tregon sa milionë në muaj humbë Serbia nga taksa 100 për qind