Reagon kryeministri Haradinaj pasi pa në pranga Kurtin dhe Donika Kadaj-Bujupin

Reagon kryeministri Haradinaj pasi pa në pranga Kurtin dhe Donika Kadaj-Bujupin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar që deputetët nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupit janë dërguar në seancë gjyqësore me pranga në duar.

Ai ka kërkuar që kjo gjë të rregullohet me ligj që deputetët e Kuvendit të Kosovës të kenë imunitet.

“Pres të rregullohet ky ligj dhe të mos i shohim më deputetët siç i pamë sot”, ka thënë Haradinaj. /io/

 

You may also like

Luks në çdo cep…Angela Martini tregon vilën e saj në Rumani

Modelja shqiptare, Angela Martini është mjaft aktive në