Reali është futur në një fazë të pashpresë

Reali është futur në një fazë të pashpresë

Gati 30 mijë ulëset e zbrazëta në stadiumin “Santiago Bernabeu” të dielën mbrëma tregonin storien e stinorit deri më tash.

Renditja në tabelë pas humbjes 2:0 nga Real Sociedadi, po ashtu, është e rëndë për t’u parë për tifozët e Realit.

Reali është jashtë Top 4 që dërgon në Ligën e Kampionëve dhe është dhjetë pikë prapa lideres, Barcelonës.

Trajneri Santiago Solari ka humbur atë frymë optimizmi që kishte sjellë pak javë më parë, shkruan sot Koha Ditore.