Real Madridi raportohet se do t’ia ofrojë Chelseat shërbimet e Gareth Bale për Eden Hazardin.

Belgu për një kohë të gjatë është lidhur me një kalim te Reali, por së fundmi ka insistuar se është i lumtur në Londër.

Ndërkohë, Bale pritet të largohet nga Bernabeu gjatë verës, me Manchester Unitedin që është duke monitoruar situatën e tij.

Sipas “Don Balon”, Zinedine Zidane është i vendosur për transferimin e Hazardit dhe ka ofruar shërbimet e Bale plus 100 milionë funte për belgun.

 

You may also like

Ramiqi tregon një detaj emocionues për Ahmet Krasniqin

Ish-eprori i FARK-ut, Fuad Ramiqi, njëherit edhe bashkëpunëtor