Rita Ora përqafohet me Princin William, në 50 vjetorin e organizatës bamirëse ‘Centrepoint’

Duka i Kembrixhit, William, iu bashkua yjeve të muzikës: Rita Ora dhe Duran Duran në një ngjarje për të shënuar 50 vjetorin e organizatës bamirëse Centrepoint, në Londër.

William takoi banorët e tij të mërkurën përpara se të marrte pjesë në gala përvjetorin e bamirësisë në këtë mbrëmje.

Ai gjithashtu mbajti një fjalim në shënimin e 50-vjetorit të Centrepoint në Londrën veri-perëndimore, ndërsa pati rastin të takohej me artisten e famshme shqiptaro-britanike, Rita Ora.

Rita Ora dhe Princi William (Foto: Dominic Lipinski – Pool/Getty Images/Guliver)

Këngëtarja shqiptare bëri së fundmi një status në Twitter, duke shkruar se nuk do të mungojë në këtë gala mbrëmje, e cila do të ndihmojë në mbledhjen e fondeve për të pastrehët.

“Mbi 103,000 të rinj janë të pastrehë në Mbretërinë e Bashkuar dhe ata meritojnë një të ardhme më të mirë!! Unë po performoj në mbrëmjen gala të 50-vjetorit të @centrepointuk javën tjetër për të ndihmuar në mbledhjen e parave për kauzën, bashkohuni me mua në dhënien fund të mos-strehimit të të rinjve duke dhuruar këtu”, ka shkruar Rita Ora në Twitter.

Mbrëmja gala synon të promovojë arritjet e njerëzve të mbështetur nga Centrepoint, të nxjerrë në pah çështjet me të cilat përballen dhe të inkurajojë mbështetësit që të ndihmojnë në ndryshimin e historisë për të rinjtë e pastrehë.

Rita Ora dhe Princi William (Foto: Dominic Lipinski – Pool/Getty Images/Guliver)

Para mbrëmjes gala, William vizitoi Shtëpinë e re të Bamirësisë së Nxënësve në Londrën e Jugut, një shtëpi me shtatë shtretër të përbashkët për të rinjtë në programet e praktikës, ku takoi banorët dhe bëri hapjen zyrtare të ndërtesës. 

Rita Ora dhe Princi William (Foto: Dominic Lipinski – Pool/Getty Images/Guliver)

 

Të ngjajshme

Te fundit

Te tjera nga rubrika

Më të lexuarat