Sulmohet ‘Vala e Kosovës’ në sheshin e Prishtinës, çfarë morën hajnat?

Sulmohet ‘Vala e Kosovës’ në sheshin e Prishtinës, çfarë morën hajnat?

Në orët e para të mëngjesit të sotëm dy persona kanë thyer xhamin e PTK-së në sheshin kryesor të Prishtinës, aty kanë vjedhur një telefon.

Lajmin e ka konfirmuar për Express  edhe Policia e Kosovës.

“Në ora 3:55 , dy persona të dyshuar kanë thy xhamin e PTK dhe nga aty kanë vjedh një tel. që ka qenë i ekspozuar aty”, tha Policia.

Nuk është raportuar për ndonjë të arrestuar.

You may also like

Sipas të dhënave të fundit mësohet se sa shqiptarë jetojnë në Gjermani

Të dhënat e përpunuara të “Scan” të mundësuara