Sulmuesi kosovar, shkëlqim dhe gol në Championship

Sulmuesi kosovar, shkëlqim dhe gol në Championship

Ipswich Town ka mundur me rezultat minimal 1 me 0 Leeds United.

Goli i vetëm i takimit u shënua nga ylli i përfaqësueses kosovare Besart Celina në minutën e 67-të.

Ky ishte goli i 7-të i Celinës pas 27 javësh, duke ndihmuar Ipswich të qëndrojë afër zonës së play-off në Championship. Kujtojmë se Celina është i huazuar te skuadra e drejtuar nga McCarthy nga kryesuesit e Premier League,  Manchester City./ON/.

You may also like

Viti 2018 – Viti i Skënderbeut. Të vjetrit apo të riut?

Shkruan: Arianit Sllamniku Duke e pasur parasyshë që