Etiketë: 12 tetor

Kalendari historik, 12 tetor

Kalendari historik, 12 tetor

12 tetor 1492 – Ekspedita e Kristofor Kolombit mbërriti në Bahama të Karaibeve dhe ishullin ku zbarkoi, ai e quajti San-Salvador. Kolombi, eksplorues gjenovez në shërbim të ...

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika