October 16, 2018
Bechtel- Enka

Bechtel- Enka

Inspektorati dënon ‘Bechtel & Enka’-n për vdekjen e punëtorit të saj

Ekonomi Kryesore Lajme
Janë bërë më shumë se një muaj nga vdekja e punëtorit të “Bechtel & Enka”-s, Tafil Tafallari, gjatë punës në autostradën Prishtinë – Shkup, “Arbën Xhaferi”. Fiks një ...
Read more Comments Off on Inspektorati dënon ‘Bechtel & Enka’-n për vdekjen e punëtorit të saj

Vdekja e punëtorit në autostradë, flet miku i tij (Foto)

Kronika e zezë
Vdekja e punëtorit, Tafil Tafallarit në vendin e punës, në autostradën për Shkup ka tronditur edhe kolegët dhe shokët e tij. Një grup i tyre sot në shenjë ...
Read more 0

‘Qeveria nuk interesohet për jetën e qytetarit’

Lajme
Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas vdekjes së sotme të një punëtori 41-vjeçar nga kompania “Bechtel&Enka”. Ajo ka thënë se kjo kompani i trajton punëtorët sikur ...
Read more 0

Ndalohet nga Prokuroria 24 vjeçari, pas vdekjes së punëtorit të Bechtel Enkas

Lajme
Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt ka njoftuar sot se  rreth orës 8:30 në mëngjes ngasësi nga pakujdesia, me rrotat e prapme të kamionit ka goditur një ...
Read more 0

Lekaj shpreh ngushëllimet për familjen e punëtorit të vdekur

Lajme
Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ngushëlloi sot familjen e punëtorit të vdekur në mëngjes në punishten e “Bechtel- Enka”. “Ne i shprehim ngushëllimet tona familjes së të ndjerit ...
Read more 0