February 20, 2018
Dushko markoviq

Dushko markoviq

Markoviq: Ratifikimi i vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi mbetet ende në fuqi

Kryesore Lajme
Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, është thënë se Mali i Zi nuk ka ecur prapa, me aneks-marrëveshjen për Demarkacion që u nënshkrua sot nga presidenti i ...
Read more Comments Off on Markoviq: Ratifikimi i vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi mbetet ende në fuqi

Markoviq: Vizita ime në Kosovë kishte për qëllim zgjidhjen e ngërçit rreth Demarkacionit (Video)

Kryesore Lajme
Kryeministri  i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka deklaruar se gjatë vizitës së tij në Kosovë ka punuar rreth çështjeve që kanë quar deri te deklarata e përbashkët ...
Read more Comments Off on Markoviq: Vizita ime në Kosovë kishte për qëllim zgjidhjen e ngërçit rreth Demarkacionit (Video)

Ekskluzive: Është arritur marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi

Kryesore Lajme
Vizita e Kryeministrit të Malit të Zi ka dhënë fryte. Dy palët kanë arritur marrëveshje për demarkacionin. Vizita e Kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Prishtinë ...
Read more Comments Off on Ekskluzive: Është arritur marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi

Veseli pret në takim kryeministrin malazez, Markoviq

Kryesore Lajme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar sot me kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq. Takimi në mes kryeparlamentarit  Veselit dhe kryeministrit malazez Markoviqit po ...
Read more Comments Off on Veseli pret në takim kryeministrin malazez, Markoviq

‘Markoviq hapi rrugë për kalimin e demarkacionit’

Kryesore
Deklaratën e kryeministrit Dushko Markoviq, i cili tha se Mali i Zi është i gatshëm ta ndihmoje Kosovën për ratifikimin e demarkacionit, opinionisti Ilir Ibrahimi e vlerëson si ...
Read more Comments Off on ‘Markoviq hapi rrugë për kalimin e demarkacionit’

Dushko Markoviq: Shpresojmë që do t’i zgjidhim çështjet e hapura

Kryesore Lajme
Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq është deklaruar në një konferencë për media për vizitën e tij në Kosovë. Markoviq është shprehur i hapur për bashkëpunimin me ...
Read more Comments Off on Dushko Markoviq: Shpresojmë që do t’i zgjidhim çështjet e hapura

Haradinaj për vizitën e Markoviq: Nder për popullin tonë që ju kemi këtu sot

Kryesore Lajme
Kryeministri  i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq ka folur për marrëdhëniet që dy shtetet kanë mes vete. Haradinaj ...
Read more Comments Off on Haradinaj për vizitën e Markoviq: Nder për popullin tonë që ju kemi këtu sot

Fillon takimi Ramush Hardinaj-Dushko Markoviq

Kryesore Lajme
Ka nisur takimi në mes kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj si dhe kryeministrit malazez, Dushko Markoviq. Në takim të pranishëm janë edhe tre zv/kryeministrat e vendit dhe zyrtarë ...
Read more Comments Off on Fillon takimi Ramush Hardinaj-Dushko Markoviq

Vizita e kryeministrit malazez do t’i shërbejë forcimit të raporteve Kosovë-Mal i Zi

Kryesore Lajme
Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq të mërkurën në Kosovë do të shërbejë në forcimin e marrëdhënieve në mes dy vendeve, ku si temë qendrore ...
Read more Comments Off on Vizita e kryeministrit malazez do t’i shërbejë forcimit të raporteve Kosovë-Mal i Zi

Agjenda e kryeministrit të Malit të Zi gjatë vizitës së tij në Kosovë

Kryesore Lajme
Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq nesër do ta vizitojë Kosovën. Ditën e parë Markoviq do të takohet me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj ndërsa ditën e ...
Read more Comments Off on Agjenda e kryeministrit të Malit të Zi gjatë vizitës së tij në Kosovë