October 18, 2018
Gani dreshaj

Gani dreshaj

Dreshaj: Nuk e pranoj rezultatin assesi, do të ankohem deri në Strasburg

Kryesore Lajme
Dje KQZ nxorri rezultatet preliminare për komunën e Istogut, ndërsa humbësi i kësaj gare (bazuar në këto rezultate), duket që nuk do të heqë dorë ende nga kjo ...
Read more Comments Off on Dreshaj: Nuk e pranoj rezultatin assesi, do të ankohem deri në Strasburg

Përkrahësit e Gani Dreshajt të gatshëm për protesta, kërkojnë drejtësi për votën e tyre

Kryesore Lajme
Në rrjetet sociale kanë filluar postimet e para për protestë pas procesit të dyshuar zgjedhor në Istog. Pas paralajmërimit të Dreshajt se nuk përjashton protestat pasi që sipas ...
Read more Comments Off on Përkrahësit e Gani Dreshajt të gatshëm për protesta, kërkojnë drejtësi për votën e tyre

AAK kërkon rinumërim të votave në Istog

Kryesore Lajme
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i vlerëson tejet qesharake dhe të papranueshme veprimet e sotme të ndërrimit të rezultateve të zgjedhjeve në komunën e Istogut nga ana e ...
Read more Comments Off on AAK kërkon rinumërim të votave në Istog

Gani Dreshaj: Një herë lejuam që të na vidhet fitorja, më kjo nuk do të tolerohet

Kryesore Lajme
Gani Dreshaj i AAK-së e ka quajtur të papranueshme rezultatin e KQZ-së që sot nxori fitues Haki Rugovën e LDK-së, për komunën e Istogut. Ai ka thënë se ...
Read more Comments Off on Gani Dreshaj: Një herë lejuam që të na vidhet fitorja, më kjo nuk do të tolerohet

Istogu me kryetar të ri, Rugova fiton për 15 vota

Kryesore Lajme
Kandidati i LDK-së për kryetar të Istogut ka dal fitues i zgjedhjeve në Istog, pas numërimit të votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta dhe ...
Read more Comments Off on Istogu me kryetar të ri, Rugova fiton për 15 vota

Nga votat me postë, kaq i mori Dreshaj

Kryesore Lajme
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar votat me postë ku nga 24 vota Gani Dreshaj i ka marr 16. Ndërsa kandidati i LDK-së Haki Rugova i ...
Read more Comments Off on Nga votat me postë, kaq i mori Dreshaj

Voton Dreshaj: Le të fitojë më i miri

Kryesore Lajme
Kandidati i AAK-së për kryetar të Istogut, Gani Dreshaj uroi që të fitojë ai që është ‘hairi’ i Istogut. Dreshaj vlerësoi pozitivisht mbarëvajtjen e procesit zgjedhor deri në ...
Read more Comments Off on Voton Dreshaj: Le të fitojë më i miri

Istogu në heshtje zgjedhore

Kryesore Lajme
Sot pesë ditë fushate elektorale për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Komunën e Istogut, sot është heshtja zgjedhore, kurse, nesër qytetarët e kësaj komune do t’i ...
Read more Comments Off on Istogu në heshtje zgjedhore

Haradinaj: LDK-ja i la fëmijët e Rugovës pa asgjë

Kryesore Lajme
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, në tubimin e përmbylljes së fushatës zgjedhore në Istog, tha se i vjen mirë që ...
Read more Comments Off on Haradinaj: LDK-ja i la fëmijët e Rugovës pa asgjë

Sot dita e fundit e fushatës në Istog

Kryesore Lajme
Sot është dita e fundit e fushatës zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Komunën e Istogut. Me vendim të Komisionit Qendror Zgjedhor fushata ishte paraparë ...
Read more Comments Off on Sot dita e fundit e fushatës në Istog