October 16, 2018
Kanella

Kanella

Mjalti me kanellë, antibiotiku më i fuqishëm

Shëndetësi
Për shekuj me radhë njerëzit kanë përdorur produkte natyrale për të trajtuar sëmundje të ndryshme. Dy nga produktet më të përdorura në mjekësinë alternative janë mjalti dhe kanella. ...
Read more Comments Off on Mjalti me kanellë, antibiotiku më i fuqishëm

Kjo bimë largon këto sëmundje!

Shëndetësi
Kanella ka efekte të shkëlqyeshme mjekësore dhe mund të lehtësojë simptomat e sëmundjeve të ndryshme. Më poshtë janë disa mënyra se si mund ta përdorni kanellën për të ...
Read more Comments Off on Kjo bimë largon këto sëmundje!

Kanella, më shumë se një erëz! Ja disa përfitime qe kemi prej saj

Shëndetësi
Gjatë festave të fundvitit ushqimet që konsumojmë nuk janë dhe aq të shëndetshme, dhe për shkak se janë të pasura me yndyrna dhe sheqerna, ato bëjnë që shumë ...
Read more Comments Off on Kanella, më shumë se një erëz! Ja disa përfitime qe kemi prej saj

Si të përdorni kanellën për dobësim?

Shëndetësi
A mund të ndihmojë kanella për dobësim? Këto dhe shumë çështje të tjera mund të jetë e vështirë për t’u përgjigjur, pasi nuk ka prova të mjaftueshme shkencore ...
Read more Comments Off on Si të përdorni kanellën për dobësim?

Si ta largojmë kollën me kura natyrale

Shëndetësi
Dhimbjet në fyt, acarimi i tij dhe ngacmimet e kollës janë simptomat më të shpeshta që prekin shëndetin. Është koha kur virozat, gripi dhe i ftohti kërcënon hapur ...
Read more Comments Off on Si ta largojmë kollën me kura natyrale

Dobitë e vajit të kanellës

Shëndetësi
Kanella është një ndër erëzat më të njohura në botë dhe vlerësohet lart, shkaku i vetive të saj që i ofron. Përdoret në përgatitjen e pijeve dhe ëmbëlsirave. ...
Read more Comments Off on Dobitë e vajit të kanellës

Pesë pemë e perime, të cilat e reduktojnë nevojën për sheqer

Shëndetësi
Ëmbëlsirat, të cilat na tërheqin shpesh, përveç shijes infektuese na tërheqin në mënyrë magnetike edhe për shkak të përbërësve që përmirësojnë humorin, duke krijuar në atë mënyrë varësi ...
Read more 0

Kanella mund të zëvendësojë në mënyrë perfekte ibubrofenin

Shëndetësi
Pse e konsiderojmë kanellën më superior ndaj ibubrofenit? Kërkimet e fundit kanë treguar se kanella është efektive në reduktimin e dhimbjeve të cilat shkaktohen për shkak të periodve ...
Read more 0

Tri erëzat që ju ndihmojnë në dobësim

Shëndetësi
Para së gjithash, asnjë nga komponentët nuk do t’i largojë mrekullisht kilogramët e tepërt. Për rezultate sa më të mira të dobësimit, është e nevojshme të aplikoni shprehi ...
Read more 0