17 January, 2019 8:52
kosovapost

kosovapost

Malli nga Serbia dhe Bosnja që u lirua nga taksa 100 për qind arrin vlerën 2 milionë euro

Ekonomi Kryesore Lajme
Në mbledhjen e fundit, qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin me të cilin përjashtohen nga taksat mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina që janë importuar ...
Read more Comments Off on Malli nga Serbia dhe Bosnja që u lirua nga taksa 100 për qind arrin vlerën 2 milionë euro

Përplasen ashpër SHBA dhe Rusia

Botë
Vazhdojnë përplasjet mes SHBA-së dhe Rusisë. Këto përplasje bëhen edhe më të ashpra kur diskutohet për çështje delikate. Shtetet e Bashkuara kundërshtuan të mërkurën një ofertë ruse për ...
Read more Comments Off on Përplasen ashpër SHBA dhe Rusia

Moti sot dhe ditëve në vijim

Kryesore Lajme
Sot pritet të mbajë mot kryesisht me diell, kurse gjatë ditës së premte dhe në fundjavë nga Atlantiku do të depërtojë një vorbull ciklonike mbi Itali, ku në ...
Read more Comments Off on Moti sot dhe ditëve në vijim

Haziri e Kamberi pajtohen që Lugina duhet të jetë pjesë e Kosovës

Kryesore Lajme
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në kuadër të bashkëpunimit ndërkomunal dhe bashkëpunimit në mikroregjionin, ka mbajtur takimin e parë për këtë vit me kryetarin e Bujanocit ...
Read more Comments Off on Haziri e Kamberi pajtohen që Lugina duhet të jetë pjesë e Kosovës

Tre ‘MIGA’ serb përcjellin avionin e Putinit në qiellin e Serbisë

Kryesore Lajme Rajon
Mediat serbe bëjnë të ditur se të dielën në Beograd kanë arritur 250, pjesëtarë të forcat speciale elitare dhe pjesëtarë të sigurimit personal të presidentit rus Vladimir Putin, ...
Read more Comments Off on Tre ‘MIGA’ serb përcjellin avionin e Putinit në qiellin e Serbisë

PSE, Kërkesa e përgjithësuar (amerikane) dhe pse, përgjigjja e (Haradinajt) e përgjithësuar!?

OP / ED
Shkruan: Fadil Maloku Qëndrimi amerikan (që nuk ka adresë të saktë; Departamenti i Shtetit, Kongresi, apo, vetë Trumpi, që besoj se as që ka haber për këtë?!)për të ...
Read more Comments Off on PSE, Kërkesa e përgjithësuar (amerikane) dhe pse, përgjigjja e (Haradinajt) e përgjithësuar!?

Poshtë BE, rroftë kombi! Çfarë po ndodhë në Europë?!

Botë
Jo vetëm në Britaninë e Madhe që kërkon Brexit-in, në të gjitha vendet e Bashkimit Europian janë forcuar partitë që e refuzojnë BE siç është sot. Por jo ...
Read more Comments Off on Poshtë BE, rroftë kombi! Çfarë po ndodhë në Europë?!

Rama po fsheh pasurinë prej sheiku në Surrel

Kryesore Lajme Rajon
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa në një dalje për mediat hodhi akuza të forta drejt shefit të qeverisë, që sipas saj, ky i fundit duhet të ishte ...
Read more Comments Off on Rama po fsheh pasurinë prej sheiku në Surrel

Kurti: Kosovës i duhet demokraci, drejtësi e zhvillim që të ketë paqe e siguri

Kryesore Lajme
Kosovës i duhet demokraci, drejtësi dhe zhvillim që të kemi paqe, stabilitet e siguri të qëndrueshëm, kështu ka thënë lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti në një ligjëratë  para ...
Read more Comments Off on Kurti: Kosovës i duhet demokraci, drejtësi e zhvillim që të ketë paqe e siguri

Putin: Ballkani i destabilizuar nga prezenca e SHBA-së

Botë Kryesore Lajme
Presidenti rus, Vladimir Putin ka supozuar se Shtetet e Bashkuara janë duke destabilizuar Ballkanin duke treguar “rol dominues” në këtë rajon, kanë raportuar gazetat serbe. Putin i ka ...
Read more Comments Off on Putin: Ballkani i destabilizuar nga prezenca e SHBA-së