October 16, 2018
Kujtim Gashi

Kujtim Gashi

Ministri Gashi zotohet se do të investojë për një stadium të ri në Has

Kryesore Lajme
M​inistri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga deputeti Nezir Çoçaj, vizituan Klubin Futbollistik “Drini i Bardhë” në Gjonaj të Hasit. Ministri Gashi, me kryesinë ...
Read more Comments Off on Ministri Gashi zotohet se do të investojë për një stadium të ri në Has

Për ndërtimin e Qendrës Kulturore në Junik, mbështetje financiare prej 150 mijë eurosh

Kryesore Lajme
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Kujtim Gashi priti sot në takim Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuqi, me të cilin biseduan për projekte të ndryshme në ...
Read more Comments Off on Për ndërtimin e Qendrës Kulturore në Junik, mbështetje financiare prej 150 mijë eurosh

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit mbështetë kampionët e xhudos 

Kryesore Lajme
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi, i ka pritur në kabinetin e tij kampionët evropian të xhudos Distria Krasniqin dhe Akil Gjakovën, për t’ua dëshmuar përkrahjen ...
Read more Comments Off on Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit mbështetë kampionët e xhudos 

Kujtim Gashi: Do të punojmë për fuqizimin e futbollit shqiptar

Lajme Sport
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Federatën e Futbollit të Kosovës. Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, ka pritur ministrin Kujtim Gashi, dhe këshilltarin ...
Read more Comments Off on Kujtim Gashi: Do të punojmë për fuqizimin e futbollit shqiptar

Gashi flet për punën 3 mujore të Ministrisë

Lajme
Në konferencën e fundvitit ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ku ka folur për punën prej se e ka marr mandatin si ministër. Gjatë kësaj konference ...
Read more Comments Off on Gashi flet për punën 3 mujore të Ministrisë

Ministri Gashi vizitë në Radiotelevizonin Shtetëror të Turqisë

Kryesore Lajme
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Kujtim Gashi ndodhet për një vizitë zyrtare dyditore në Turqi. Të mërkurën ministri Gashi u prit në takim nga Ministri ...
Read more Comments Off on Ministri Gashi vizitë në Radiotelevizonin Shtetëror të Turqisë

Turqia dhe Kosova nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi në fushën e kulturës

Kryesore Lajme
Mes Turqisë dhe Kosovës sot në Ankara u nënshkrua Marrëveshje për Bashkëpunim Kulturor, transmeton Kosova Post. Marrëveshja u nënshkrua nga ministri turk i Kulturës dhe Turizmit, Numan Kurtulmuş ...
Read more Comments Off on Turqia dhe Kosova nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi në fushën e kulturës

Lincensohet një federatë e re në Kosovë

Lajme Sport
Edhe një federatë e re licencohet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Ministri Kujtim Gashi i dorëzoi licencën për zhvillimin e veprimtarisë Federatës Kosovare të Biliardos deri ...
Read more Comments Off on Lincensohet një federatë e re në Kosovë

‘Me këtë buxhet arsimi nuk është prioritet’

Kryesore Lajme
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi, para anëtarëve të komisionit për Arsim prezantoi në mënyrë të përgjithshme linjat buxhetore për vitin 2018. Ai tha se Ministria ...
Read more Comments Off on ‘Me këtë buxhet arsimi nuk është prioritet’

PDK kërkon rinumërim të disa vendvotimeve

Kryesore Lajme
Partia Demokratike e Kosovës ka deponuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa disa parregullsi në dy komuna, atë të Prizrenit dhe Rahovecit. Këtë e ka bërë të ...
Read more Comments Off on PDK kërkon rinumërim të disa vendvotimeve