19 January, 2019 20:25
Mustafa Bajrami

Mustafa Bajrami

Daut Demaku, ‘burdushi mediatik’ që i ofendoi gjithë shqiptarët

Kryesore Lajme OP / ED
Shqiptarët janë egoistë primitiv dhe shërbëtorë, ndërsa Turqia i ka vra intelektualët shqiptarë! Këto janë dy konstatimet kryesore të Daut Demakut që i thotë botërisht në një emision ...
Read more Comments Off on Daut Demaku, ‘burdushi mediatik’ që i ofendoi gjithë shqiptarët

Përplasja Rama-Meta, normale. Anormal reagimi i Baton Haxhiut, që ka bashkëpunuar me Milosheviçin

Kryesore Lajme OP / ED
Përplasja e një kryeministri me presidentin e Republikës për emërimin e një ministri është diçka krejt normale. Ndodh dhe në vendet ku ka lindur demokracia. Anormale janë tonet ...
Read more Comments Off on Përplasja Rama-Meta, normale. Anormal reagimi i Baton Haxhiut, që ka bashkëpunuar me Milosheviçin

U mbyll një plagë e madhe në Ballkanin e trazuar; bota uron Maqedoninë e Veriut!

Botë Kryesore Lajme
Mbrëmja e të premtes ishte një ditë historike për Maqedoninë por edhe Ballkanin pasi u mbyll më në fund një plagë e hapur dhe një konflikti të gjatë. ...
Read more Comments Off on U mbyll një plagë e madhe në Ballkanin e trazuar; bota uron Maqedoninë e Veriut!

Ik nga Shqipëria Gent Cakaj, leje atje Ilir Metën me turpin e tij!

Kryesore Lajme OP / ED
Rreshtat në vijim nuk pasqyrojnë reflektimet që dalin nga kazani i partive dhe krahëve politik nga ku çështjet kombëtare e nacionale shikohen nga llupa e interesave partiake dhe ...
Read more Comments Off on Ik nga Shqipëria Gent Cakaj, leje atje Ilir Metën me turpin e tij!

UNMIK-u me t’veten nja dy llafe për Ushtrinë; Rezoluta 1244 vazhdon të ofrojë kornizën e vetme juridike për Kosovën!

Kosovë Kryesore Lajme
Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm dhe Shefi i UNMIK, Zahir Tanin, i është referuar vetëm rezolutës 1244 për sigurinë në Kosovë, raporton Kosova Post. Ai ka thënë ...
Read more Comments Off on UNMIK-u me t’veten nja dy llafe për Ushtrinë; Rezoluta 1244 vazhdon të ofrojë kornizën e vetme juridike për Kosovën!

Edhe një herë rikonfirmon SHBA-ja; Mbështesim ushtrinë e Kosovës!

Kosovë Kryesore Lajme
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka ri-shprehur mbështetjen e SHBA-së për transformimin e FSK-së në ushtri, menjëherë pas votimit të tri projektligjeve për transformimin ...
Read more Comments Off on Edhe një herë rikonfirmon SHBA-ja; Mbështesim ushtrinë e Kosovës!

Sikur Mattis më parë për Marinsat, sot Haradinaj e tha të njëjtën për ushtrinë e Kosovës; Nuk ka mik më të mirë e armik më të keq se FSK’ja.

Kosovë Kryesore Lajme
Kryeministri Ramush Haradinaj ka cituar sekretarin amerikan të Mbrojtjes për të përshkruar FSK’në, tash ushtria e Kosovës, raporton Kosova Post. Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj sot citoi kështu ...
Read more Comments Off on Sikur Mattis më parë për Marinsat, sot Haradinaj e tha të njëjtën për ushtrinë e Kosovës; Nuk ka mik më të mirë e armik më të keq se FSK’ja.

Përgjigje adekuate e Dr. Mustafa Bajramit dhënë medieve tendencioze tek ne!

Kosovë Kryesore Lajme
Sikur që në Serbi ka bërë bujë të madhe përhapja e lajmit se në Turqi po studiojnë dhe po aftësohen kuadro tona të nevojshme për ushtrinë e Kosovës, ...
Read more Comments Off on Përgjigje adekuate e Dr. Mustafa Bajramit dhënë medieve tendencioze tek ne!

Sërish provokon Mustafa Nano, prapë thotë se nëna e Skënderbeut ishte ‘shkinë’!

Histori Kryesore Lajme
BOTIMI I UET-PRESS: “Nuk ka dokument se nëna e Skënderbeut ishte shqiptare” Mustafa Nano po del të jetë provokator profesional dhe “radiolog” që ua njeh mirë “telat” shqiptarëve. ...
Read more Comments Off on Sërish provokon Mustafa Nano, prapë thotë se nëna e Skënderbeut ishte ‘shkinë’!

Mos lësho pe, Ramush Haradinaj!

Kosovë Lajme OP / ED
Përderisa vendi ynë po kalon nëpër një periudhë mjaftë delikate dhe e stërmbushur me ngjarje të rëndësishme, mbrëmë, Dr. Mustafa Bajrami i është drejtuar Kryeministrit të Kosovës me ...
Read more Comments Off on Mos lësho pe, Ramush Haradinaj!