December 15, 2018
shkollë

shkollë

Sulm me armë në një shkollë në SHBA

Botë
Dy nxënës janë plagosur në një sulm të armatosur në një shkollë të mesme në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA). Policia njoftoi se sulmi ...
Read more Comments Off on Sulm me armë në një shkollë në SHBA

Nxënësi arriti në shkollë me flokë të ngrira, pasi eci në mot të ftohtë për pesë kilometra (Foto)

Botë
Wang Fuman nga Kina, ka arritur në shkollë me flokë krejtësisht të ngrira, pasi kishte ecur për një orë në mot të ftohtë.Për më keq, tetëvjeçari i mërdhirë ...
Read more Comments Off on Nxënësi arriti në shkollë me flokë të ngrira, pasi eci në mot të ftohtë për pesë kilometra (Foto)

Në Francë ndalohen telefonat mobilë në shkolla

Tech
Që nga viti i ardhshëm në Francë do të ndalohet përdorimi i telefonave në shkollat e mesme dhe ato fillore. Këtë e ka bërë të ditur ministri i ...
Read more Comments Off on Në Francë ndalohen telefonat mobilë në shkolla

Një pjesë e helikopterit amerikan bie mbi shkollë

Botë
Një pjesë e një helikopteri amerikan ka rënë mbi një shkollë në Okinawa të Japonisë, duke ndezur tensionet me popullatën lokale. Dritarja e mjetit ra në oborrin e ...
Read more Comments Off on Një pjesë e helikopterit amerikan bie mbi shkollë

Sulm me armë në një shkollë fillore në SHBA, të paktën 5 të vdekur

Botë
Të paktën 5 persona mbetën të vdekur nga një sulm me armë pranë një shkollë fillore në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Akoma nuk dihet motivi ...
Read more Comments Off on Sulm me armë në një shkollë fillore në SHBA, të paktën 5 të vdekur

Rrahje në oborrin e shkollës në Kamenicë, tre persona përfundojnë me lëndime

Lajme
Në Kamenicë, mëngjesin e së premtes Policia e Kosovës është dashur të intervenojë në një sherr në të cilin janë përfshirë së paku 9 persona, të mitur. Policia ...
Read more 0

Abrashi premton ndërtimin e një shkolle në lagjen ’Sofalia’

Kryesore Lajme
Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, gjatë një vizite që i ka bërë lagjes “Sofalia”, ka premtuar ndërtimin e një shkolle ...
Read more 0

Dhuna në shkolla, për 6 muaj 300 incidente

Sociale
Mbi 300 ndërhyrje të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës janë regjistruar në institucione arsimore në Kosovë gjatë gjashtëmujorit të parë të vitit 2017. Zyrtarë të Policisë kanë thënë ...
Read more 0

Holandë, sulm ndaj shkollës që ofron arsim islam

Lajme
Një grup anëtarësh të lëvizjes së djathtë ekstreme “ID Verzet” në Holandë kanë hapur një pankartë me shkrime islamofobike dhe raciste në një shkollë të mesme e cila ...
Read more 0