October 16, 2018
terroristë

terroristë

Operacioni ‘Dega e Ullirit’, vriten 1.062 terroristë

Botë
Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) vazhdojnë operacionin “Dega e Ullirit” në Afrin të Sirisë, ku deri më sot kanë neutralizuar të paktën 1.062 terroristë të PYD/PKK-së dhe ...
Read more Comments Off on Operacioni ‘Dega e Ullirit’, vriten 1.062 terroristë

Vazhdon operacioni ‘Dega e Ullirit’, vriten 947 terroristë

Botë
Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) që nga fillimi i Operacionit “Dega e Ullirit” i nisur në Afrin të Sirisë, kanë vrarë 947 terroristë. Në një deklaratë të ...
Read more Comments Off on Vazhdon operacioni ‘Dega e Ullirit’, vriten 947 terroristë

Vazhdon operacioni i ushtrisë turke, neutralizon 268 terroristë (Video)

Botë
Në operacionin ‘Dega e Ullirit’, që Forcat e Armatosura Turke filluan ditën e shtunë kundër elementeve terroriste në rajonin Afrin të Sirisë, deri më tani janë neutralizuar 268 ...
Read more Comments Off on Vazhdon operacioni i ushtrisë turke, neutralizon 268 terroristë (Video)

Parandalohen sulmet terroriste në Rusi, Putin falënderon Trump

Botë
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka falënderuar përmes një bisede telefonike homologun e tij amerikan Donald Trump për informacionin që ka ndihmuar në kapjen e terroristëve që planifikonin ...
Read more Comments Off on Parandalohen sulmet terroriste në Rusi, Putin falënderon Trump

BBC: Del në shesh loja e pistë e ISIS-it në Raka të Sirisë

Botë Kryesore
Organi mediatik anglez, BBC pretendoi se rreth 250 terroristë të ISIS-it së bashku me familjet e tyre janë evakuar në mënyrë të sigurt nga Raka me një operacion ...
Read more Comments Off on BBC: Del në shesh loja e pistë e ISIS-it në Raka të Sirisë

Gazeta Bild: Në duart e terroristëve gjenden 18 mijë pasaporta origjinale siriane

Botë
Autoritetet gjermane bënë të ditur se në duart e organizatës terroriste ISIS ka 11 mijë pasaporta siriane bosh që mund të plotësohen me informacionet individuale të çdokujt, transmeton ...
Read more 0