16 January, 2019 12:15
toyota

toyota

Toyota prezanton konceptin e supermakinës sportive

Tech
Toyota ka prezantuar në Sallonin e Tokios një model sportiv të jashtëzakonshëm. GR Super Sport Concept është një projekt i frymëzuar nga makina që garon në 24 orët ...
Read more Comments Off on Toyota prezanton konceptin e supermakinës sportive

Toyota humb dominimin në treg

Tech
Pas viteve të dominimit në tregun e makinave, Toyota përfundoi e treta në prodhim vitin që lamë pas. Sipas të dhënave nga 11 muajt e parë të vitit ...
Read more Comments Off on Toyota humb dominimin në treg

Më 2025 Toyota vjen si veturë elektrike

Tech
Toyota është bërë gjiganti i fundit i veturave që do të përqendrohet ndaj automjeteve elektrike, duke thënë se çdo model Toyota ose Lexus do të vijë në opsionin ...
Read more Comments Off on Më 2025 Toyota vjen si veturë elektrike

Viti 2050, fundi i modeleve benzinë dhe dizel

Tech
Shefi i Toyota për kërkime dhe zhvillim të teknologjive të avancuara, Seigo Kuzumaki, ka vlerësuar se deri kah mesi i këtij shekulli nga trafiku do të hiqen motorët ...
Read more Comments Off on Viti 2050, fundi i modeleve benzinë dhe dizel

8 makinat më të besueshme në SHBA (Foto)

Tech
Janë publikuar në Shtetet e Bashkuata të Amerikës, rezultatet e anketës vjetore mbi raportet e besueshmërisë ndaj makinave, të konsumatorëve amerikanë. Anketa bazohet në informacionin e mbledhur nga ...
Read more 0