Të shtëna me armë zjarri, plagosen dy persona

Të shtëna me armë zjarri, plagosen dy persona

Policia raporton se mbrëmë në Prishtinë në lagjen “Ulpiana” një i dyshuar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës.

Si pasojë e të shtënave është plagosur në këmbë viktima si dhe një kalimtar rasti.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një revole e cila dyshohet se i përkiste njërit nga viktimat e plagosur.

Dy të plagosurit janë dërguar në tretman mjekësor në QKUK dhe të njëjtit janë jashtë rrezikut për jetë. I dyshuari gjendet në arrati. kp

You may also like

Rrezikohet mbajtja e Eurovizionit 2019 në Izrael, kjo është arsyeja

Maariv raporton se Unioni i Transmetuesve Evropianë (EBU)