Në Japoni sot është shumë popullore që të konsumojnë ujë menjëherë pasi zgjohen nga gjumi. Dobinë nga kjo terapi e kanë dëshmuar edhe shumë teste.

Kjo pasi është dëshmuar se shumica e sëmundjeve shfaqen si pasojë e mungesës së lëngjeve në organizëm.

Uji është komponent kryesor i metabolizmit: të gjitha mineralet dhe mikroelementet e tretuar në ujë absorbohen në gjakrrjedhje dhe depërtojnë nga qeliza në qelizë. Kur mungon uji në metabolizëm, shfaqen sëmundje të ndryshme.

Deri 100 për qind shërohen këto sëmundje: Dhimbjet e kokës, dhimbjet në trup, sëmundjet e zemrës, artriti, epilepsia, mbipesha, kapsllëku, astma, tuberkulozi, meningjiti, sëmundjet e veshkave, gastriti, diarreja, hemorroidet, sëmundjet e syve, mitrës, çrregullimet menstruale …etj.

TERAPIA ME UJË. MËNYRA E SHËRIMIT:

– Në mëngjes, porsa të zgjoheni, para se të pastroni dhëmbët, pini 4 gota ujë të vakët prej 160 ml.

– Pastroni dhëmbët, por mos pini më asgjë në një afat prej 45 minutash. – Pas 45 minutash mund të hani kafjall. – Dy orë pas kafjallit, drekës e darkës mos konsumoni as ushqim, as ujë.

You may also like

Ramiqi tregon një detaj emocionues për Ahmet Krasniqin

Ish-eprori i FARK-ut, Fuad Ramiqi, njëherit edhe bashkëpunëtor