Tërmet në Korenë e Jugut

Tërmet në Korenë e Jugut

Mediat e Koresë së Jugut kanë njoftuar se një tërmet me magnitudë 5.5 ballësh  ka goditur bregun juglindor të vendit.

Agjencia e lajmeve ‘Yonhap’ raporton se është zbuluar rreth 6 kilometra në veri të qytetit juglindor të Pohangit.

Banorët në kryeqytetin e Seulit, më shumë se 300 kilometra larg, deklarojnë se kanë ndjerë dridhje dhe po raportojnë se ndërtesat e tyre janë lëkundur.

Raportohet se bëhet fjalë për një tërmet që ka pasur një epiqendër të cekët.s.n

You may also like

Saudia po përgaditë raportin për pranimin e ekzekutimit të gazetarit Kashikçi!

Pas hetimit të grupit të përbashkët Turko-Saudit në