Tragjike! Kamioni me emigrantë bie në lumë, 19 persona humbën jetën

Tragjike! Kamioni me emigrantë bie në lumë, 19 persona humbën jetën

epa07092115 Search and rescue teams work at the site of a bus accident, which was carrying migrants to Greece's Samos Islands, in Izmir, Turkey, 14 October 2018. According to reports 19 people died and 12 people were injured. TURKEY OUT, USA OUT, UK OUT, CANADA OUT, FRANCE OUT, SWEDEN OUT, IRAQ OUT, JORDAN OUT, KUWAIT OUT, LEBANON OUT, OMAN OUT, QATAR OUT, SAUDI ARABIA OUT, SYRIA OUT, UAE OUT, YEMEN OUT, BAHRAIN OUT, EGYPT OUT, LIBYA OUT, ALGERIA OUT, MOROCCO OUT, TUNISIA OUT, AZERBAIJAN OUT, ALBANIA OUT, BOSNIA HERZEGOVINA OUT, BULGARIA OUT, KOSOVO OUT, CROATIA OUT, MACEDONIA OUT, MONTENEGRO OUT, SERBIA OUT EPA/EVREN ATALAY SHUTTERSTOCK OUT

Një kamion i cili ka përfunduar në lumë, ka sjellë një bilanc tragjik. Mediat turke raportojnë se deri tani janë identifikuar 19 të vdekur.

Të paktën 19 persona, mes të cilëve edhe fëmijë, kanë vdekur pas një aksidenti automobilistik të ndodhur në Izmir. 11 të tjerë janë plagosur në provincën perëndimore turke.

Lajmin e bën të ditur agjencia e shtypit Anadolu. Po sipas të njëjtave burime, të gjithë ishin emigrantë dhe udhëtonin brenda një kamioni të nisur nga Aydin drejt Izmirit, kur mjeti ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në lumë.

Ende nuk dihet kombësia e emigrantëve.