Tre të vdekur në një takim elektoral në Turqi

Tre të vdekur në një takim elektoral në Turqi

Tre persona u vranë dhe tetë të tjerë janw plagosur sot gjatë shkëmbimit të zjarrit që u regjistrua në një qytet në jug të Turqisë, gjatë vizitës së një deputeti të partisë në pushtet në fushatë elektorale për zgjedhjet e 24 qershorit, raportuan mediat vendore.

Përdorimi i armëve erdhi pas një zënke që përfshiu stafin shoqërues të deputetit, Ibrahim Halil Yildiz gjatë vizitës në qytetin Suruc, pranë kufirit sirian.

Related Posts

You may also like

Nesër në Prishtinë protestë për veturat

Përfaqësues të auto sallonëve në vend dhe dhjetëra