Uleni shtypjen e gjakut dhe largoni kokëdhimbjet për 20 minuta!

Uleni shtypjen e gjakut dhe largoni kokëdhimbjet për 20 minuta!

Zgjidhje e mirë është edhe uji me kripë dhe me ndihmën e tij mund t’i shëroni edhe këmbët e ënjtura.

Nëse keni probleme me shtypjen e lartë të gjakut dhe me dhimbjet e kokës, ekziston një zgjidhje shumë natyrale, e përbërësit mund të themi lirisht se të gjithë i keni në kuzhinë.

Krejt çfarë keni nevojë është kripa dhe uji.

Ilaçin e njelmët që rregullon shtypjen e lartë të gjakut e përgatitni në këtë mënyrë: shkrini 2 lugë me kripë në 250 ml ujë të vluar. Fitoni një masë me të cilën lagni peshqirin dhe e vendosni në kokë, pas qafe dhe të veshët. Shtrihuni dhe ndihuni rehat për rreth 20 minuta.

You may also like

Ky do të jetë moti për nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për nesër në Kosovë