Vdes mjeku i njohur kosovar

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë mjeku Nusret Zijabeg.

Ministrja Dumoshi përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë të ditur që Zijabeg ishte mjek internist.

‘Sot u nda nga jeta miku i familjës sonë, dhe një nga qytetarët e vjetër të Prishtinës, Dr. Nusret Zijabeg.
Ishte një mjek internist që numëron një sërë rolesh në shëndetin e njerëzve, mbi të gjitha ishte një njeri i dashur dhe shumë puntor.

Me këshillat mjeksore e bujare, zemra e doktor Zijabegut do të jetoj qindra vjet me ne.Lamtumirë Doktor”

Të ngjajshme

Tjera nga rubrika