December 11, 2018
Video

Video

Kryesore Lajme Video

Zeka: Brukseli na dënoi me mosliberalizim vetëm pse jemi myslimanë

Në debatin parlamentar për dështimin e liberalizimit të vizave, deputeti nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, kritikoi kolegët e tij që, sipas tij, nuk po kanë guxim ...
Read more Comments Off on Zeka: Brukseli na dënoi me mosliberalizim vetëm pse jemi myslimanë
Kryesore Lajme Video

Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme (Video)

Pas mbledhjes se Kryesisë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se  sot në ora  16:00, do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ...
Read more Comments Off on Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme (Video)
Kryesore Lajme Video

Haradinaj beson se Hahn ia ‘huqi’ për vizat, thotë se ende ka shpresë

Qeveria e Kosovës nuk e sheh mashtrim faktin se BE ka vendosur që edhe më tutje të mbaj Kosovën e izoluar si të vetmin vend në Ballkan pa ...
Read more Comments Off on Haradinaj beson se Hahn ia ‘huqi’ për vizat, thotë se ende ka shpresë
Kryesore Lajme Video

Vetëvendosje: Kryeministër ndalni ‘plaçkitjet’ në Telekomin e Kosovës (Video)

Ekspertë të qështjes së eknomisë brenda Lëvizjes Vetëvendosje, kanë mbajtur konferenc për media kushtuar zhvillimeve të fundit të ndërmarrjes publike të Kosovës Telekom, ku u tha se premtimet ...
Read more Comments Off on Vetëvendosje: Kryeministër ndalni ‘plaçkitjet’ në Telekomin e Kosovës (Video)
Kryesore Lajme Video

Hahn konfirmon shtyrjen e liberalizimit të vizave (Video)

Komisioneri për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, ka shuar shpresat për këtë vit për liberalizim të vizave për shtetin e Kosovës, raporton Kosova ...
Read more Comments Off on Hahn konfirmon shtyrjen e liberalizimit të vizave (Video)
Kryesore Lajme Video

E dhimbshme, Elsa Talla shpërthen në lotë kur kujton babain hero

Vajza e heroit Hyzri Talla, Elsa Talla, me lotë në sy thotë dy tri fjalë në kujtim të jetës dhe veprës së babait dhe shokëve të tij, ndërsa ...
Read more Comments Off on E dhimbshme, Elsa Talla shpërthen në lotë kur kujton babain hero
Kryesore Lajme Video

Haradinaj tregon se a do t’i bindet ‘urdhërave’ të komisionerit Hahn për heqje takse

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk e ka ndërmend të zmbrapset karshi trysnisë që po i bëhet për heqjen e taksës 100 për qind ndaj Serbisë, raporton Kosova ...
Read more Comments Off on Haradinaj tregon se a do t’i bindet ‘urdhërave’ të komisionerit Hahn për heqje takse
Kulturë Lajme Video

Lansohet projekti në mbështetje të personave me aftësi të kufizuar (Video)

Në shënimin e Ditës Botërore të personave me aftësi të kufizuara në rrjetet sociale është lansuar një video projekt i realizuar nga Shemsedin Sajhadi me estradën kosovare në ...
Read more Comments Off on Lansohet projekti në mbështetje të personave me aftësi të kufizuar (Video)
Kryesore Lajme Video

Bllokohet autostrada Fushë Kosovë-Veternik (VIDEO)

Kolonat e gjata disa kilometërshe, janë rutinë që shoqërojnë pothuajse çdo ditë qytetarët që jetojnë apo ia mësyjnë Prishtinës. Por, gjendja sot në hyrje të Prishtinës sot është ...
Read more Comments Off on Bllokohet autostrada Fushë Kosovë-Veternik (VIDEO)
Lajme Video

Stafi mjekësor serb në veri proteston kundër taksës (Video)

Punëtorët e një qendre shëndetësore në veri të Mitrovicës po protestojnë kundër taksës për mallrat nga Serbia. Drejtori i qendrës klinike ‘Kosovska Mitrovica’, Milan Ivanoviq kërkesat e tyre ...
Read more Comments Off on Stafi mjekësor serb në veri proteston kundër taksës (Video)