December 11, 2018
Video

Video

Kryesore Lajme Video

Hoti flet për taksën e Serbisë: Haradinaj nuk njihet person i fjalës

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i beson premtimit të kryeministrit Ramush Haradinajt se nuk do ta tërheq taksën ndaj Serbisë, pavarësisht presioneve nga jashtë, duke e quajtur kryeministrin ...
Read more Comments Off on Hoti flet për taksën e Serbisë: Haradinaj nuk njihet person i fjalës
Kryesore Video

“KJO ËSHTË KOSOVA SOT” , kryeministri Haradinaj kërkon ta shpërndani këtë video

Kreministri i vendit, Ramush Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook ka shpërndarë një video e cila pasqyron Kosovën si shtet. “Na lejoni t’iu prezantojmë me një vend ...
Read more Comments Off on “KJO ËSHTË KOSOVA SOT” , kryeministri Haradinaj kërkon ta shpërndani këtë video
Intervistë Lajme Video

Pas taksës, qytetarët kanë një porosi për Qeverinë Haradinaj (Video)

Qytetarët e Kosovës kërkojnë nga Qeveria e Kosovës që mos ta tërheq taksën ndaj Serbisë pavarësisht presioneve që po i bëhen nga jashtë, shkruan Kosova Post. Sipas tyre, ...
Read more Comments Off on Pas taksës, qytetarët kanë një porosi për Qeverinë Haradinaj (Video)
Botë Video

Kështu sillen fëmijët britanez ndaj fëmijëve sirianë (Video)

Një ngjarje e pazakont ka ndodhur në shtetin më demokratik të Evropës. Një refugjatë nga Siria është trajtuar në mënyrë mizore nga një bashkëmoshatar i tij në Angli. ...
Read more Comments Off on Kështu sillen fëmijët britanez ndaj fëmijëve sirianë (Video)
Kryesore Lajme Video

Veseli emocionohet para humanistit Halil Kastrati: Rrugen drejtë xhenetit e ke të siguruar

Veseli emocionohet para humanistit Halil Kastrati: ‘Hallall burrë e ke siguru rrugen e xhenetit’ Kryetari i Partisë Demokratike , Kadri Veseli është parë tejet i emocionuar sot në ...
Read more Comments Off on Veseli emocionohet para humanistit Halil Kastrati: Rrugen drejtë xhenetit e ke të siguruar
Kryesore Lajme Video

Kurti: punën që nuk po e bënë shteti po e bënë Halil Kastrati

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti ka falënderuar shoqatën ‘ Jetimet e Ballkanit’ që gëzuan me 28 shtëpi ata që deri me sot ishin pa kulm mbi kokë. ...
Read more Comments Off on Kurti: punën që nuk po e bënë shteti po e bënë Halil Kastrati
Kryesore Lajme Video

Haskuka: Duhet të punojmë për një shtet të drejt që secili qytetar të angazhohet dhe pastaj ta bëjë shtëpinë vetë

Komuna e Prizrenit dhe shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” kanë organizuar ceremoninë e ndarjes së 28 shtëpive për 28 familje në nevojë. Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka në ...
Read more Comments Off on Haskuka: Duhet të punojmë për një shtet të drejt që secili qytetar të angazhohet dhe pastaj ta bëjë shtëpinë vetë
Kryesore Lajme Video

Kastrati: Më dhashtë Zoti jetë derisa Kosova ta ketë një standard të njëjtë jetese (Video)

Unë nuk do ta lë këtë foltore pa kërkuar një duartrokitije nga ju për të gjtihë ata që dhanë nga ndjersa e tyre për t’i ndërtuar këto 28 ...
Read more Comments Off on Kastrati: Më dhashtë Zoti jetë derisa Kosova ta ketë një standard të njëjtë jetese (Video)
Kryesore Lajme Video

Ministri Shala ‘selam’ Serbisë: ‘Harroje’ mbishkrimin ‘ Kosova Metohi’ (Video)

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala është i vendosur që mallrat me mbishkrimin ‘Kosova Metohi’ nuk do hyjnë në territorin e Kosovës. Në një prononcim për Kosova ...
Read more Comments Off on Ministri Shala ‘selam’ Serbisë: ‘Harroje’ mbishkrimin ‘ Kosova Metohi’ (Video)
Kryesore Lajme Video

Kurti porosi Ramës e Haradinajt: Pa rezultate konkrete, takimi i Pejës ngjan si ndeshje miqësore futbolli (VIDEO)

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti takimin e sotëm të Qeverive shqiptare në Pejë, e vlerëson të rëndësishëm dhe uron që marrëveshjet e arritura nga ai takim të ...
Read more Comments Off on Kurti porosi Ramës e Haradinajt: Pa rezultate konkrete, takimi i Pejës ngjan si ndeshje miqësore futbolli (VIDEO)