Zbulohen formacionet: Rusi – Arabi Saudite

Zbulohen formacionet: Rusi – Arabi Saudite

Pritjes i ka ardhur fundi pasi sot në orën 17:00 luhet ndeshja hapëse e Kampionatit Botëror ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite.

Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave:

Rusia (4-5-1): Akinfeev; Mario Fernandes, Kutepov, Ignashevich, Zhirkov; Samedov, Gazinsky, Dzagoev, Zobnin, Golovin; Smolov.

Arabia Saudite (4-2-3-1): Al-Oëais; Al-Shahrani, O.Haësaëi, M.Haësaëi, Al-Harbi; Al-Faraj, Otayf; Al-Daësari, Al-Muëallad, Al-Jassim; Al-Sahlawi.