Zbulohet rroga e Messit, ja shuma marramendëse

Zbulohet rroga e Messit, ja shuma marramendëse

“Football Leaks” shkruan se rinovimi i Leo Messit me Barcelonën ka thyer çdo rekord.

Është zbuluar se nga kontrata e re, argjentinasi fiton plot 100 milionë euro bruto në sezon. Sulmuesi “fut në xhep” 50 milionë neto, më shumë se dyfishi i Cristiano Ronaldos, i cili nuk është i kënaqur me rrogën e tij te Reali.

Pra sipas “Football Leaks”, Barcelona do të paguajë më shumë se 400 milionë euro në 4 sezonet e ardhshme të yllit të saj.

Por, nuk mbaron me kaq. Messi mund të shtojë rrogën e tij nëse luan 60% të ndeshjeve (1.9 milionë euro më shumë) dhe nëse fiton Champions League (12 milionë euro më shumë).

You may also like

Sipas të dhënave të fundit mësohet se sa shqiptarë jetojnë në Gjermani

Të dhënat e përpunuara të “Scan” të mundësuara