Zbulohet super formacioni i Brazilit kundër Zvicrës

Zbulohet super formacioni i Brazilit kundër Zvicrës

Trajneri i Brazilit, Tite thuhet se ua ka konfirmuar grupit 11-shen startuese në ndeshjen e parë të Botërorit ndaj Zvicrës.

Në formacionin startues nuk do të ketë befasi, ndërsa Alisson do të jetë portieri titullar.

Brazili do të ketë këtë formacion: Alisson; Danilo, Thiago Silva, Miranda, Marcelo; Casemiro, Paulinho, Philippe Coutinho; Willian, Neymar, Gabriel Jezus.

Ndeshja ndërmjet Brazilit dhe Zvicrës do të luhet të dielën në orën 20:00.