Tre persona janë arrestuar në Istog, pasi që të njëjtit pas konstatimit nga mjeku kujdestar se axha i tyre nuk kishte shenja jete, të dyshuarit ishin revoltuar ndaj personelit mjekësor dhe gjatë ndërhyrjes policore të njëjtit kanë penguar dhe sulmuar fizikisht zyrtarët policorë.

Me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt./kp/

Related Posts

You may also like

Thaçi heq dilemat: Unë flej si ‘qingj’ sepse nuk jam në rrugë të gabuar

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka hekur