Kryeministri Kurti do të pritet në Shtëpinë e Bardhë nga Zv.Presidentja Harris

Kryeministri Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka filluar vizitën e tij zyrtare në SHBA, në kuadër të së cilës do të takojë zyrtarë të lartë të Administratës amerikane, përfshirë senatorë, kongresmenë dhe udhëheqës të “think -tankeve” dhe personalitete dhe akterë që kanë luajtur rol dhe që do të luajnë rol në zhvillimet në Uashington në … Vazhdoni me leximin e Kryeministri Kurti do të pritet në Shtëpinë e Bardhë nga Zv.Presidentja Harris