19 January, 2019 20:41
Gent Cakaj

Gent Cakaj

Ju flet Ditmir Bushati; Pse u shkarkua, çka mendon për skandalin Gent Cakaj dhe pse Rama u bë (edhe) Ministër i Jashtëm!

Intervistë Kryesore Lajme
Lexuesve të Kosovapost po i sjellim intervistën e fundit dhe më interesante dhe më mbreslënëse të Ditmir Bushatit, ministrit në largim për Europën dhe Punët e Jashtme dhënë Albanian ...
Read more Comments Off on Ju flet Ditmir Bushati; Pse u shkarkua, çka mendon për skandalin Gent Cakaj dhe pse Rama u bë (edhe) Ministër i Jashtëm!

Loja politike e rastit ‘Cakaj’, kjo është e vërteta e mos-dekretimit nga Meta

Kryesore Lajme
Përplasja mes presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, për rastin ‘Cakaj’ ka filluar të eskalojë. Deklaratat e ashpra vijnë pasi Meta refuzoi dekretimin e Gent ...
Read more Comments Off on Loja politike e rastit ‘Cakaj’, kjo është e vërteta e mos-dekretimit nga Meta

Ik nga Shqipëria Gent Cakaj, leje atje Ilir Metën me turpin e tij!

Kryesore Lajme OP / ED
Rreshtat në vijim nuk pasqyrojnë reflektimet që dalin nga kazani i partive dhe krahëve politik nga ku çështjet kombëtare e nacionale shikohen nga llupa e interesave partiake dhe ...
Read more Comments Off on Ik nga Shqipëria Gent Cakaj, leje atje Ilir Metën me turpin e tij!

Meta i kundërpërgjigjet Ramës: Nuk ke fuqi të më shantazhosh

Kryesore Lajme
Pas refuzimit të presidentit të Shqipërisë për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta ka arritur në një ...
Read more Comments Off on Meta i kundërpërgjigjet Ramës: Nuk ke fuqi të më shantazhosh

Çfarë thonë Spartak Ngjela, Lisen Bashkurti e Agim Nesho për mosdekretimin e ministrit të Jashtëm Cakaj? (Video)

Kryesore Lajme Rajon
Çështja e mosdekretimit të kandidaturës së propozuar për ministër të Jashtëm Gent Cakaj nga ana e Presidentit të Republikës mund të zgjidhet përmes gjykatës. Në këtë pikë u ...
Read more Comments Off on Çfarë thonë Spartak Ngjela, Lisen Bashkurti e Agim Nesho për mosdekretimin e ministrit të Jashtëm Cakaj? (Video)

Meta për mosdekretimin e Cakajt: Territorin e Kosovës do ta mbrojë deri në sekondën e fundit

Kryesore Lajme
Pas mos dekretimit të Gent Cakaj si ministër i Jashtëm i Shqipërisë, Presidenti Ilir Meta, ka shkruar në Twitter, transmeton KosovaPost. Pavarësinë dhe territorin e Kosovës do ta ...
Read more Comments Off on Meta për mosdekretimin e Cakajt: Territorin e Kosovës do ta mbrojë deri në sekondën e fundit

Tahiri: Me mos dekretimin e Cakajt, presidenti shqiptar mbrojti kufijtë e Kosovës

Kryesore Lajme
Edita Tahiri, ish-kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mos dekretimin e kosovarit Gent Cakaj në pozitën e ...
Read more Comments Off on Tahiri: Me mos dekretimin e Cakajt, presidenti shqiptar mbrojti kufijtë e Kosovës

Ndodhi edhe kjo në Shqipëri: Meta refuzon zyrtarisht Gent Cakajn si ministër të Jashtëm

Botë Kryesore Lajme
Para tri ditësh KosovaPost ka raportuar mbi atë se dy kosovarët e propozuar nga Rama për ministra në Qeverinë shqiptare mund të refuzohen. Sot, presidenti Ilir Meta ka ...
Read more Comments Off on Ndodhi edhe kjo në Shqipëri: Meta refuzon zyrtarisht Gent Cakajn si ministër të Jashtëm

Ish-ministri i Jashtëm: Pse e mbështes Metën për qëndrimin ndaj Gent Cakajt

Kryesore Lajme OP / ED
Ish-ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto iu është bashkuar reagimeve pas ndryshimeve që ndodhën në kabinetin qeveritar. Haxhinasto shprehet se është kundër dekretimit të Genti Cakajt si ministër i ...
Read more Comments Off on Ish-ministri i Jashtëm: Pse e mbështes Metën për qëndrimin ndaj Gent Cakajt

Thaçi dhe Haradinaj akuzohen se po e pengojnë dekretimin e Cakajt

Kryesore Lajme
Nominimi nga ana e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për portofolin e dy prej dikastereve kryesore të qeverisë që ai drejton, diplomacisë dhe arsimit, me ministra që vijnë ...
Read more Comments Off on Thaçi dhe Haradinaj akuzohen se po e pengojnë dekretimin e Cakajt