Lajçak: Momentum i ri për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Për anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor më Bashkimin Evropian, i dërguari evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka momentum të ri “që nuk duhet humbur”, përcjell KosovaPost.

“I pyetur për perspektivën e anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor dhe rëndësinë e tij për të ardhmen në Bashkimin Evropian në Konferencën e Paqes dhe Rritjes së Qëndrueshme në Athinë, theksova se kemi një momentum të ri, i cili nuk duhet humbur”, ka shkruar ai në ‘X’.

 

Të ngjajshme

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika