Presidentja sllovene pritet nga presidentja Osmani

Presidentja e Republikës së Sllovenisë, Natasha Pirc Musar është pritur nga presidentja Vjosa Osmani në kuadër të Forumit Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili mbahet sot dhe nesër në Prishtinë.

Në këtë forum marrin pjesë personalitete nga 40 shtete të botës.

E para e shtetit slloven do të vizitojë edhe trupat sllovene në KFOR.

Ndërkohë, presidentja Osmani ka pritur edhe personalitetet e tjera që do të marrin pjesë në këtë forum.

 

Të ngjajshme

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika