Etiketë: Apollo 7

Kalendari historik, 11 tetor

Kalendari historik, 11 tetor

11 tetor 1899 – Shpërtheu Lufta I Anglo-Boere ndërmjet qeverisë kolonialiste britanike dhe bujqve me origjinë holandeze, të cilët njiheshin si “Boerë” dhe ...

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika