63- vjeçari qe u gjend pa shenja jete dje në Prishtinë, zbulohet shkaku

63- vjeçari qe u gjend pa shenja jete dje në Prishtinë, zbulohet shkaku

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me rastin e 63-vjeçarit i cili dje pasdite u gjet pa shenja jete në lagjen “Pejton” të Prishtinës.

Sipas policisë, D.T., dyshohet se ka pësuar sulm kardiak dhe ka humbur jetën në orën 18 e 40 minuta.

“Njësitë përkatëse të policisë kanë dal në vendin e ngjarjes, ndërsa mjeku ka konstatuar humbjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin për media të policisë.